अमेरिकी हाउसले ट्रम्पलाई महाभियोग ल्याउने विषयमा बहस सुरु गरेपछि भावनाहरू माथिल्लो तवरले चले

वाशिंगटन: राष्ट्रपति पछि एक हप्ता डोनाल्ड ट्रम्प'समर्थकहरूले अमेरिकी क्यापिटलमा आक्रमण गरे, प्रतिनिधिमण्डलले बुधबार बहस सुरु गरे किनभने सांसदहरूले उनलाई अमेरिकी लोकतन्त्रमाथिको आक्रमणमा उनको भूमिका निभाउने विचार गरे जसले राष्ट्रलाई स्तब्ध पारे र पाँच जनालाई मारे।

कम्तीमा पाँच रिपब्लिकनले भनेका छन् कि उनी महाभियोगको लेखको लागि मतदान गर्न डेमोक्र्याटमा भाग लिने छन् – औपचारिक आरोप – उनको पद छोड्नु भन्दा सात दिन अगाडि विद्रोह उक्साउने र राष्ट्रपति चुनेका जो बिडेनले २० जनवरीमा शपथ लिने छन। यदि सदनले यो अनुमोदन गर्‍यो भने, ट्रम्प दुई पटक महाभियोगित पहिलो राष्ट्रपति बन्नेछ

घर महाभियोग ट्रम्प उनलाई तुरुन्तै पदबाट हटाउने छैन तर रिपब्लिकनले नियन्त्रित सेनेटमा मुद्दा चलाउने छन। यस्तो परीक्षण निष्कासनको लागि समयमै लाग्ने कि छैन भन्ने कुरा अस्पष्ट रहेको छ ट्रम्प अफिस बाट सांसदहरूले यस विषयमा बहस गरेपछि सुरक्षा प्रदान गर्न राष्ट्रिय गार्डका सैनिक र प्रहरी क्यापिटलको वरपर खडा भए।

सभापति संख्या २ डेमोक्रेट नेता स्टेनी होयरले भने कि डेमोक्रेटहरूले महाभियोगको चार्ज एकपटक स्वीकृत भएपछि “जतिसक्दो चाँडो” सिनेटमा पठाउने निर्णय गरे र सभामुख न्यान्सी पेलोसीले सभाको मुद्दा पेश गर्ने नौ महाभियोग व्यवस्थापकहरूको नाम लिए। सिनेटको परीक्षण।

डेमोक्र्याटहरू सर्दै थिए भन्ने असाधारण वेगले चालु खतरालाई प्रतिबिम्बित गर्दछ ट्रम्प शीर्ष डेमोक्र्याटका अनुसार राष्ट्रिय सुरक्षामा पोज गर्दछ। रिपब्लिकन सिनेटका नेता मिच म्याकोनेललाई तत्काल ट्रायल राख्नुपर्नेमा दबाब बढ्छ।

म्याकोनेलले भनेका छन कि जनवरी १ on को बिदाबाट चैम्बर फर्किएसम्म कुनै मुद्दाको सुनुवाई हुन सकेन। तर जर्जियाका नयाँ नवनिर्वाचित प्रजातान्त्रिक सिनेटका सदस्य र उपराष्ट्रपतिले निर्वाचित कमलालाई बहुमत प्राप्त गर्ने प्रजातान्त्रिक अल्पसंख्यक नेता चक शूमरले भने। ह्यारिस यस महिनाको अन्तमा शपथ लिएको छ, पत्रकारहरुलाई भने म्याकोनेल सहमत भएमा सेनेटलाई फिर्ता बोलाउन सकिन्छ।

'घटनास्थल'

जनवरी Jan द ri्गा पछि वाशिंगटन उच्च सतर्कमा छ, एक हप्ता भित्र जानका लागि ट्रम्प'S अवधि। हजारौं नेशनल गार्ड सेनाहरू सँगसँगै आएका थिए र हातहतियारसहित थकित लुगा लगाएका केही सेवा सदस्यहरू अधिवेशन अगाडि बुधबार क्यापिटल भवन भित्र सुतिरहेका थिए।

बिहान Wednesday बिहान (१ 14०० जीएमटी) उही कोठामा सभा बोलाइएको थियो जहाँ सभासदहरू गत बुधबार सभामुखको छेउमा लुकेका थिए जब क्यापिटलको हलमा दंगालीहरू पुलिससंग झगडा गरिरहेका थिए।

"हामी वास्तविक ऐतिहासिक दृश्यमा यो ऐतिहासिक उपायको बारेमा बहस गर्दैछौं," डेमोक्र्याटिक प्रतिनिधि जिम म्याकगोभरले सत्र खुल्ने बित्तिकै भने। "यो हाम्रो देश मा एक संगठित हमला द्वारा उत्तेजित थियो डोनाल्ड ट्रम्प"

हाउस रिपब्लिकनहरु जसले महाभियोग अभियानको विरोध गर्थे उनको तर्क थियो कि डेमोक्र्याट यति टाढा जाँदैछन् ट्रम्प अफिस छोड्ने क्रममा थियो, र घेराबन्दी वरपर भएका घटनाहरू अध्ययन गर्न एक आयोगको गठनको लागि तर्क गरे।

ओक्लाहोमा रिपब्लिकन टम कोलले भने, “एकीकृत फौजको रूपमा अगाडि बढ्नुको साटो सभामा बहुमतले हामीलाई अझै विभाजन गर्ने छनौट गर्यो। कोल १ 139 House सभाका रिपब्लिकनहरू मध्ये एक थिए जसले बुधवार नोभेम्बर 3 को राष्ट्रपति चुनावको नतीजा प्रमाणित गर्न मतदान गरे, हिंसा पछि घण्टा पछि ट्रम्प व्यापक मतदान धोखाधडीको झूटा दाबी गरे।

रिपब्लिकनका प्रतिनिधि जेसन स्मिथले डेमोक्र्याट्सलाई लापरवाह अभिनय गरेको आरोप लगाए र सभालाई महाभियोग नतोड्न आग्रह गरे ट्रम्प "राष्ट्रलाई निको पार्न" मद्दत गर्न।

उपराष्ट्रपति माइक पेन्सले युएस संबिधानको २ 25 औं संशोधन हटाउनका लागि राजी गराउनको प्रयासलाई अस्वीकार गरेपछि डेमोक्र्याट महाभियोगको मतदानमा अघि बढे। ट्रम्प

सदनले महाभियोग मतदानको लागि तयार गरेपछि त्यहाँ संकेतहरू थिए ट्रम्परिपब्लीकन पार्टीलाई समात्न थाल्छ। उनको पार्टीको नेतृत्व टोलीका सदस्य लिज चेनी लगायत कम्तिमा House सभाका रिपब्लिकनले भनेका थिए कि उनीहरूले उनको दोस्रो महाभियोगको लागि मतदान गर्ने छन – जसको सम्भावना यस अघि कुनै राष्ट्रपति थिएन। ट्रम्प सामना गरेको छ।

पूर्व उपराष्ट्रपति डिक चेनीको छोरी चेनीले एक विज्ञप्तिमा भनेका छन्, "संयुक्त राज्यका राष्ट्रपतिले उनको कार्यालयको महान विश्वासघात र संविधानप्रति उनको शपथ कहिले भएको छैन।"

]ट्रम्प "यो भीडलाई बोलायो, ​​भीडलाई भेला गरियो र क्यापिटोलमा यस हमलाको ज्वाला प्रज्वलित गर्यो", उनले भनिन्।

रिपब्लिकन जैम हेरेरा ब्यूटलर, जोन काटको, एडम किन्जिन्गर र फ्रेड अप्टनले पनि उनीहरूले महाभियोगको समर्थन गरे।

मानक प्रक्रियाबाट एक विच्छेदनमा, सभामा रिपब्लिकन नेताहरूले आफ्ना सदस्यहरुलाई महाभियोगको बिरूद्ध मतदान गर्न आग्रह गर्न अस्वीकार गरे ट्रम्प, यो व्यक्तिगत विवेकको कुरा हो भन्दै।

न्यु योर्क टाइम्सले रिपोर्ट गरे कि म्याककोनेल महाभियोगको धक्काको बारेमा खुशी थिए, अर्को चिन्ह ट्रम्पकांग्रेसको हमला पछि उनको पार्टीले उनीहरुबाट अगाडि बढ्न खोजिरहेको छ।

सभाले पहिले महाभियोगको लागि मतदान गर्‍यो ट्रम्प डिसेम्बर २०१ in मा शक्तिको दुरुपयोग र कांग्रेसको अवरोधको आरोपमा युक्रेनले बिदेन र उनका छोरा हन्टरको चुनाव अघि छानबिन गर्नु भन्ने उनको अनुरोधलाई उन्मूलन गर्‍यो, किनकि डेमोक्र्याटले उनलाई घरेलु राजनीतिक प्रतिद्वन्द्वीत गर्न विदेशी हस्तक्षेप गर्न लगाएको आरोप लगाए। २० February२ फेब्रुअरीमा रिपब्लिकनको नेतृत्वमा रहेको सिनेटले मतदानमा मतदान गर्‍योट्रम्प अफिसमा

महाभियोग आरोप लगाइएको लेख ट्रम्प क्यापिटोल घेरा हुनुभन्दा केही समय अघिसम्मै उनले ह्वाइट हाउस नजिकैका हजारौं समर्थकहरूलाई सम्बोधन गर्दै अमेरिकी सरकारको बिरूद्ध हिंसा भड्काएको भन्दै “विद्रोहको प्रकोप उक्साए” भने। लेख पनि उद्धृतट्रम्प'जनवरी। २ फोन कलले जर्जियाका अफिसरलाई बिडेनको राज्यमा भएको विजयलाई उल्ट्याउन "भेटाउन" भोट माग्न भन्यो।

'पूर्ण अनुमोदन'

पछिल्लो बुधवारको दंगा पछि उनको पहिलो सार्वजनिक उपस्थिति, ट्रम्प घेराबन्दीको केही समय अघि उनको भाषणको लागि मंगलबार कुनै संकुचन देखाएन।

"मैले भनेको भनेको एकदम उचित थियो," ट्रम्प पत्रकारहरुलाई भने।

]बुधवारको महाभियोग मतदानको लागि नियमहरू मिलाउन भएको बैठकमा प्रजातान्त्रिक प्रतिनिधि डेभिड सिसिलिनले महाभियोग मापनको शिल्पमा मद्दत गरे जसले भने कि यसमा २१ law सांसदको समर्थन छ – महाभियोगको लागि पर्याप्त ट्रम्प

]सिनेटको दुई तिहाई बहुमतलाई सजाय दिन आवश्यक छ ट्रम्पयसको अर्थ, १०० सदस्यीय कोठामा कम्तिमा १ Republic रिपब्लिकनले दृढ विश्वासका लागि मतदान गर्नुपर्नेछ।

डेमोक्र्याटहरूले मतदान रोक्ने माध्यमबाट धक्का दिन महाभियोगको परीक्षण पनि प्रयोग गर्न सक्दछन् ट्रम्प फेरि कार्यालयको लागि दौडेर।

अयोग्य ठहर्नका लागि साधारण सिनेट बहुमत मात्र आवश्यक छ ट्रम्प भविष्यको कार्यालयबाट, तर कानुनी विज्ञहरु बीच असहमति रहेको छ कि एक अयोग्यता मत अघि महाभियोग सजायको आवश्यकता छ कि छैन।

संविधानको बिभिन्न भाग, १ the औं संशोधनले अयोग्य ठहरिने प्रक्रिया प्रदान गर्दछ ट्रम्प दुबै कक्षहरूको साधारण बहुमतको साथ भविष्यको कार्यालयबाट।


हिमालयन टाइम्स अन अनुसरण गर्नुहोस्
ट्विटर
]र
फेसबुक

]

Source link

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *