फ्रान्स मा पैगम्बर मोहम्मद को वर्ग कार्टुन देखाए पछि शिक्षकको छुरी मारियो

  • शिक्षक पैगम्बर मोहम्मद को विद्यार्थीहरु कार्टुन देखाए
  • सडक – प्रहरी स्रोतमा पीडितको टाउको काटिएको थियो
  • राष्ट्रपति म्याक्रोनले आक्रमणलाई इस्लामी आतंक भने

पेरिस: फ्रान्सका एक माध्यमिक विद्यालय इतिहास शिक्षकलाई स्कूलको नजिक छुरी दियो जहाँ यस महिनाको सुरूमा उनले आफ्ना विद्यार्थीहरूको कार्टुनहरू पैगम्बर मोहम्मदलाई देखाएका थिए जसलाई मुसलमानहरूले ईश्वरनिन्दा ठान्छन्, फ्रान्सेली अधिकारीहरूले शुक्रवार भने।

आक्रमणकारीलाई पेरिसको उत्तर-पश्चिम उत्तरपश्चिममा एक आवासीय उपनगरमा शुक्रवार दिउँसो हमला भएको स्थलबाट केही गल्लीमा पुलिस गस्तीले गोली हानी मार्यो।

फ्रान्सेली राष्ट्रपति इमानुएल म्याक्रोनले उक्त घटनास्थलमा पत्रकारहरूलाई भने, "हाम्रा एक जना सहि नागरिकलाई आज हत्या गरियो किनभने उनी पढाउँदै थिए, विद्यार्थीहरूलाई अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको बारेमा सिकाइरहेका थिए," फ्रान्सेली राष्ट्रपति इमानुएल म्याक्रोनले उक्त घटनास्थलमा पत्रकारहरूलाई भने।

म्याक्रोनले भने, "हाम्रो देशवासीलाई स्पष्ट रूपमा आक्रमण गरियो, इस्लामी आतंकवादी हमलाको सिकार भयो," म्याक्रोनले भने। "उनीहरूले जित्ने छैनन् … हामी काम गर्ने छौं। दृढतापूर्वक, र छिटो। तपाईं मेरो अठोटमा भर पर्न सक्नुहुन्छ। ”

यस घटनाले व्यंग्य पत्रिका चार्ली हेब्डोको कार्यालयमा years बर्ष अघि आक्रमणको प्रतिध्वनि ल्याएको थियो। यसले पैगम्बर मोहम्मदको व्यंगचित्र प्रकाशित गर्यो, त्यो अभागी प्रभागहरू जुन अझै पनि फ्रान्सेली समाजमा एक फस्टाइरहेको छ।

एक शिक्षकलाई लक्षित गरेर शुक्रवारको हत्यालाई धेरै सार्वजनिक व्यक्तित्वहरूले फ्रान्सेली राज्यको सारमा हमलाको रुपमा व्याख्या गरेका थिए जसमा यो धर्मनिरपेक्षता, पूजा स्वतन्त्रता र अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको मूल्य हो।

"आज बेलुका यो गणतन्त्र हो जुन आक्रमणमा छ," शिक्षामन्त्री जीन-मिशेल ब्लान्करले एक ट्वीटमा लेखे।

पुलिस प्रतिनिधिका अनुसार शुक्रवारको आक्रमणबाट पीडित महिलाले घाँटीमा चक्कुको चोटपटक लाग्यो। एउटा कानून प्रवर्तन स्रोतले उक्त आक्रमणमा शिक्षकको टाउको काटिएको बतायो।

फ्रान्सेली प्रसारक बीएफएमटीभीले रिपोर्ट गरे कि संदिग्ध आक्रमणकारी १ 18 वर्षको र मस्कोमा जन्मेका थिए। कानून प्रवर्तन अधिकारीहरूले आक्रमणकर्ता, वा उनको शिकारको नाम लिएन।

एक प्रहरी स्रोतले भने कि साक्षीहरूले आक्रमणकारीलाई “अल्लाहू अकबर”, वा “ईश्वर महान छ” भनेर कराएको सुनेका थिए।

हमला मध्य विद्यालयको अगाडि रहेको सडकमा भएको थियो जहाँ पीडितले काम गर्थे, कन्फ्लान्स सेन्टे-होनोरिनको उपनगरमा। क्षेत्र पेरिसमा काम गर्न आउने धेरै बासिन्दाहरूको साथ मध्यम वर्गको छ।

नागरिक अध्याय

फ्रान्सेली मिडिया रिपोर्टका अनुसार यस महिनाको शुरूमा मारिएका शिक्षकले एक नागरिक पाठको भागको रूपमा विद्यार्थीहरूलाई कार्टुन देखाए।

अक्टुबर on मा पोस्ट गरिएको एउटा ट्विटर थ्रेडमा एक जना मानिसको एक भिडियो थियो जसले उनको छोरी, मुस्लिम, कक्षाका विद्यार्थीहरू मध्ये एक रहेको बतायो, र उनी शिक्षिकाको कार्यबाट स्तब्ध र निराश भइन्।

भिडियोमा त्यस व्यक्तिले ट्विटर प्रयोगकर्ताहरूलाई अधिकारीहरूलाई गुनासो गर्न र शिक्षकलाई उनको पदबाट हटाउन आग्रह गरे। रायटर स्वतन्त्र रूपमा भिडियोको प्रामाणिकता प्रमाणित गर्न असमर्थ थिए।

]फ्रान्सले विगतका वर्षहरूमा २०१ Islam चार्ली हेब्डोको हत्या, र नोभेम्बर २०१ 2015 मा बटाक्लान थिएटर र पेरिस वरपरका साइटहरूमा बम विष्फोटन र गोलीबारी सहित १ Islam० व्यक्तिको मृत्यु भएको इस्लामी आतंकवादीहरूले गरेका हिंसात्मक आक्रमणहरू देखेका छन्।

एक महिना भन्दा कम पहिले, एक मानिस मूल बाट पाकिस्तान २०१ meat को आक्रमणको क्रममा चार्ली हेब्डो स्थित कार्यालयहरूको बाहिर सिगरेट तोडेका दुई व्यक्तिलाई आक्रमण गर्न घाइते तुल्याउन मासु क्लीभर प्रयोग गर्‍यो।

गत महिना कार्टुनको मुद्दा पुनर्जीवित भएको थियो जब चार्ली हेब्डोले उनीहरूलाई २०१ in मा आक्रमणमा सहयोगीहरूको मुद्दाको सुनुवाइको लागि पुनः प्रकाशित गर्ने निर्णय गरे।

ती हत्याका लागि जिम्मेवार दावी गर्ने आतंकवादी इस्लामी समूह अल कायदाले कार्टुन पुनः प्रकाशित गरेपछि चार्ली हेब्डोलाई फेरि हमला गर्ने धम्की दियो।

गत महिना यो अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको हक दाबी गर्न प्रकाशित र हिंसात्मक आक्रमणबाट चुपचाप नउठाउन यो प्रकाशित गरेको गत महिना यो पत्रिकाले भनेको छ। यस अडानलाई धेरै फ्रान्सेली राजनीतिज्ञ र सार्वजनिक व्यक्तित्वहरूले समर्थन गरेका थिए।

स्कूलको बाहिर शुक्रवारको आक्रमणप्रति प्रतिक्रिया व्यक्त गर्दै, चार्ली हेब्डोले आफ्नो ट्विटर खातामा यस्तो लेखे: "असहिष्णुताले नयाँ दहको सीमा पार गरिसकेको छ र यसले हाम्रो देशमा आफ्नो आतंक थोप्न कुनै कुरालाई आधार दिएको छैन।"

Source link

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *