शो (लाइन) मा जानु पर्छ

काठमाडौं: जुनको अन्तर्राष्ट्रिय गौरव महिनामा, पहिलो पटक भर्चुअल प्राइड परेड कोविड -१ out प्रकोपको कारण शारीरिक जमघटहरू रोक्नको लागि अवलोकन गरिएको छ, स्वतन्त्रता मनाउन र मनाउनको लागि।

मुलुकमा लै and्गिक र यौनिकताको विविधताको उत्सवको उपलक्ष्यमा क्विर युवा समूह (क्वेरियनको अधिकारको आवाजमा अनौपचारिक नेटवर्क), क्वेर राइट्स कलेक्टिव (क्वीरका मानिसहरुको अनौपचारिक सम्बद्धता) र परिवर्तन अभियान (एक मात्र संगठन जसले इन्टरसेक्स व्यक्तिको अधिकारको लागि काम गर्दछ)।

गत वर्ष जून २ June, पहिलो गर्व परेड धेरै भेदभाव र उत्साहका साथ देश मा मनाइएको थियो। क्वेर युथ ग्रुप (क्यूवाईजी) र क्वेर राइट्स कलेक्टिभले विभिन्न संगठनको सहयोगमा आयोजना गरेको परेड – मैटिघर (फिब्वा-ख्या) बाट नयाँ बनेश्वर (खुन्टो) सम्म जुलुस निकाल्यो।

फाइल – LGBTIQ समुदाय र समुदायका सहयोगीहरू शनिबार, जून २,, २०१ on काठमाडौंमा, गर्व महिनाको दौडान नेपालको पहिलो गर्व परेडमा भाग लिन्छन्। फोटो: अंकित खड्गी / THT अनलाइन

जून २ 28, १ 69 69। मा सयौं मानिस अन्यायको बिरूद्ध उभिएका थिए, जुन न्यूयोर्क शहरको पुलिसले स्टोनवाल इन नामक एउटा समलि bar्गी बारमा छापा मारे पछि सयौं मानिस अन्यायको बिरूद्ध उभिए। स्टोनवाल दंगा पाँच दिनसम्म चल्यो।

तर यस वर्ष, आयोजकहरु प्राइड रद्द हुनेछैन भनेर धेरै स्पष्ट गरीएको छ। यसको सोशल मिडिया च्यानलहरूमा चल्दै, डिजिटल कार्यक्रम पहिले नै माथि छ र दिनको लागि चलिरहेको छ।

महामारीले ल्याएको, आयोजकहरूले सामाजिक मिडियाको प्रयोग गरेर अनलाइन गतिविधिहरू योजना बनाएर सहभागीहरूसँग संलग्न हुन प्रयोग गरिरहेका छन्। प्रश्नहरू जस्तै "तपाईंको लागि गर्व के हो, के चीजहरू हुन् जुन तपाईं आज कुराकानी गर्न र छलफल गर्न चाहानुहुन्छ, तपाईंको लागि गर्वको सबैभन्दा भर्खरको उत्सव कुन थियो, जहाँ (अन्तरिक्ष भौतिक वा आभासी) वा जससँग (एक व्यक्ति, व्यक्तिहरूको समूह, एउटा पुस्तकबाट चरित्र) के तपाईं आफूलाई खोल्न र आफैसँग रहन सबैभन्दा सहज महसुस गर्नुहुन्छ, अरूको बीचमा, तपाईंले आफ्नो गर्व व्यक्त गर्नका लागि सबैभन्दा साहसी कार्य के हो, मानिसहरूलाई भिडियो अपलोड गर्न प्रोत्साहित गर्दा र सोधेको छ टिप्पणी साझा गर्नुहोस्।

यसबाहेक, आयोजकहरूले PRIDE समुदायले सामना गर्ने मानसिक स्वास्थ्य समस्याहरूको समाधान गर्न "मानसिक स्वास्थ्य र हामी" शीर्षक भएको वेबिनार पनि निर्धारित गरेको छ।

ह्यासट्यागहरू मनपर्दछ ]#NepalPrideParade # NPP2020 आज, ट्रेन्डिंग सूचीमा छन्।

आजको समयमा, नेपाल बिस्तारै बढि संवेदनशीलताको साथ प्राइडको महत्वलाई पहिलेको भन्दा बढि पकड गर्दैछ। सार्वजनिक छलफल र बहसहरू गति लिन र विशेष अधिकार दक्षिण एशियाली समुदायहरूमा समान अधिकारका लागि कारण बढाउन मद्दत गर्दै छन्।

भर्चुअल परेडको कारण, यस वर्षको प्राइडले सायद नयाँ दर्शकहरूलाई स engaged्लग्न गरेको छ। तसर्थ, गर्व जीवित छ; एकता जीवित छ; र यसैले, शो मा जानु पर्छ।


हिमालयन टाइम्स अन अनुसरण गर्नुहोस्
ट्विटर

फेसबुक

Source link

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *